Zbieranie Manga

Typy Manga
Ako bolo uvedené v úvode, existuje niekoľko rôznych typov Manga. Tento typ nemusí nevyhnutne spadať do kategórií ako sci-fi alebo fantázie, ale skôr spôsob, akým je napísaný príbeh. Shojo manga je považovaná za manga napísanú pre ženy a je často napísaná ženami. Shonen manga na druhej strane sa považuje za písaný pre mladých mužov. Existujú aj iné typy manga, ktoré sa považujú za špecifické vekové skupiny mužov. Manga doposiaľ sa stal obľubou iba u mladého davu, a preto väčšina obchodov predáva len Shojo a Shonen manga.
Existujú aj typy sexuálne explicitných manga, ktoré sú k dispozícii pre všetky pohlavia a sexuálne preferencie, tieto sa zriedka predávajú v hlavných kníhkupectvách, ale možno ich nájsť v on-line predajcoch kníh.

komols

Popularita Manga v Japonsku
Japonsko nie je len miestom, odkiaľ pochádza Manga, ale je aj miestom, kde Manga vládne najvyššie. Nie je divné vidieť mužov a ženy všetkých vekových kategórií, ktoré čítajú Manga. Je dokonca bežné, že veľké časti časopisov sa venujú sériovým mangárom. Ale nielenže je bežné, že manga je publikovaná vo formáte kníh a časopisov, ale v Japonsku sa vyvíja aj celá nová forma manga.
Niektoré série Manga sú tak populárne, že fanúšikovia budú písať svoje vlastné príbehy manga založené na populárnej sérii. Tieto fanstories sa nazývajú dojinshi. Môžu rozširovať príbehy už napísané v manga, prepisovať príbehy vlastným spôsobom, jednoducho obsahovať populárne postavy alebo dokonca úplne originálne. Tieto príbehy sú dokonca zverejnené a minie sa na nich v Japonsku 27 miliárd eur. Manga je v Japonsku tak populárne, že ľudia odmietajú uveriť, že ich obľúbená séria sa skončila, tak budú platiť za príbehy napísané inými osobami, aby si udržali príbeh.

kreslení

Populárna séria Manga
Niektoré série manga sú čoraz viac populárne ako ostatné a tieto manga môžu rozšíriť o 30 kníh alebo viac. Snáď jeden z najpopulárnejších manga, aspoň medzi ženami, je Pretty Sailor Soldier Sailor Moon. Táto manga bola tiež anime séria a to bola popularita anime, ktorá spôsobila, že manga sa stala popularitou v Spojených štátoch.

Ďalším populárnym manga je Bleach, ktorý je v súčasnosti jedným z najpredávanejších manga v Japonsku a na celom svete.
Medzi ďalšie populárne mangy patria Naruto a Full Metal Alchemist. Najpredávanejšia séria manga v Japonsku k dnešnému dňu je One Piece. Séria manga predala od roku 2008 viac ako 6 miliónov kópií. Manga obsahuje príbeh pirátov o hľadaní nepolapiteľného pokladu, ktorý z nich robí kráľov medzi pirátmi.

Doporučené články