Rubriky
Žena

Rodová rovnosť – je to hlavná príčina?

Aktuálne štatistiky poukazujú na to, že v súčasnosti je v členských štátoch Európskej únie takmer tretina političiek v národných parlamentoch. Keď to porovnáme so situáciou v roku 2003, vtedy ich bola necelá pätina.
Princíp rodovej rovnosti sa pomerne prísne dodržiava vo Švédsku, Fínsku, Belgicku a v Španielsku, kde takmer 40-47% vedúcich politických funkcií zastávajú ženy. Naopak najmenšie zastúpenie majú na Malte a v Maďarsku. Čo sa týka Slovenska, zaraďujeme sa medzi krajiny s nižším zastúpením.európsky parlament Fréderique Ries.jpg
Pozitívny je ale trend postupného vývoja, ktorý zaznamenávame aj my s prezidentkou na čele Slovenska. Podobná situácia je aj v ostatných 12 krajinách. Štatistiky doplňujú, že v celej histórii všetkých krajín sveta ich bolo takmer 70.
Samotný európsky parlament venuje mimoriadnu pozornosť právam žien a ich postaveniu.
Podmienky rodovej rovnosti, ktoré sú legislatívne zakotvené v európskych nariadeniach by mali byť dodržiavané. A je potrebné poznamenať, že sa dotýkajú aj odmeňovania a platov.
Aktuálne prieskumy a väčšina opýtaných respondentov si ale myslí, že uplatnenie žien aj vrátane ich odmeňovania je pre ženy zložité a majú menšie šance.
Väčšina spoločnosti je kritická voči tejto situácii. Ale naopak stále je prijímaný status, že vždy to tak bolo a nedá sa s tým veľa urobiť.
Mnohé odborníčky z oblasti sociológie upozorňujú na fakt, že naša krajina v tomto vývoji zaostáva a riešenie tejto situácie je neodkladné.európska lady.jpg

Domácnosť alebo kariéra

Túto otázku rieši v súčasnosti mnoho slovenských rodín. Sociológovia upozorňujú, že je dôležitá aj politická podpora na vytvorenie podmienok pre zdravé, ale pritom moderné fungovanie rodiny. Je to najlepší príklad pre ďalšiu generáciu a následný vývoj spoločnosti. Viacerí očakávali, že to príde samo v rámci demokracie. Nie je to tak a podpora správne fungujúceho trhu práce je dôležitá.
Nie vždy sa s pojmom „uplatnenie žien v spoločnosti“ musí spájať synonymum „emancipácia“.
Je potrebné prijímať a akceptovať vývoj a evolúciu celého ľudstva. A s tým spojené zmeny v postavení žien v spoločnosti.

Rubriky
Žena

Zázrak menom dieťa

Narodenie dieťaťa vám zmení život. Ukáže vám všetky ďalšie perspektívy, prečo sa každý deň zobúdzate a má to zmysel.
Narodenie dieťaťa je tou najradostnejšou udalosťou, ktorá sa v živote rodičov môže stať. Príchod dieťaťa je tým najväčším zázrakom. Život sa vám otočí o 180 stupňov a už nikdy nič nebude ako predtým. Ale vám to vôbec neprekáža, lebo viete, že vás postihlo to najkrajšie a najlepšie šťastie v živote. Keď držíte a dívate sa na plod vašej veľkej lásky, na malý zázrak, na to krehké a nevinné telíčko a premýšľate len nad tým, ako je možné niekoho tak nekonečne milovať a chcieť ho po celý čas ochraňovať.príchod dieťaťa do rodiny.jpg
Je pochopiteľné, že rodičia chcú takúto radostnú správu zdieľať so svojimi najbližšími. A preto  usporiadajú krstiny, aby všetci mohli dieťatko privítať v kruhu rodiny ale aj preto, lebo dieťa sa tak oficiálne privíta medzi veriacimi.
Ale viete, čo vás všetko čaká pred samotným krstom?
Určite sa zhodneme, že najdôležitejší je výber krstných rodičov. Ide o dvoch ľudí, ktorí budú dieťa duchovne formovať, viesť ho k viere a mať naň pozitívny vplyv. Ide o dvoch ľudí, ktorí budú dieťa milovať, starať sa oň, podporovať ho a budú mu druhými rodičmi. Preto je potrebné si to veľmi dobre premyslieť a vybrať si človeka vášmu srdcu blízkeho.oslava krstu.jpg
Potom môžete kľudne prejsť k vybratiu vhodného termínu, ktorý si dohodnete v kostole prípadne na náuke, ktorú by ste mali absolvovať spolu s krstnými rodičmi. Krst sa zvyčajne koná v nedeľu počas omše alebo na konci omše. Ale v dnešnej dobe sa krst môže konať bez akýchkoľvek problémov aj v sobotu. Na faru nezabudnite doniesť aj potrebné doklady ako rodný list dieťaťa. Azda nie je na škodu sa na krst aj pripraviť, aby sa táto udalosť stala nezabudnuteľnou, nie len monotónnou povinnosťou.
A potom sa stačí už len rozhodnúť, či to bude veľká oslava alebo malé posedenie. Toto rozhodnutie učinia rodičia. Je len a len na nich, ako oslávia tento výnimočný a vzácny deň. Je len na nich, koho pozvú. Je len a len na nich, kde oslavu alebo posedenie uskutočnia a je len na nich, ako si to zorganizujú.

Rubriky
Žena

Problém č. 1 – SVOKRA

Váš vzťah s vašim budúcim manželom vychádza perfektne. Rozumiete si, smejete sa spolu, máte sa radi, s láskou sa tolerujete a vychádzate si v ústrety, robíte kompromisy. Jediné vrásky na čele vám robí vaša svokra. Žena, ktorá vášho miláčika porodila a s láskou vychovala. Pravdaže jej patrí veľká vďaka, no kedy to už ale naozaj preháňa so svojou neskonalou starostlivosťou?pár ležiaci na tráve.jpg
Keď jednoznačne netoleruje vaše názory a pokladá svoje názory za tie správnejšie, hoci vy ste sa rozhodli inak. Jednoducho podkopáva vašu autoritu. Nielen vašu, ale aj autoritu vášho partnera. Proste zabudla na to, že jej synáčik už dávno vyrástol a nie je malé dieťa, takže nemusí zaňho rozhodovať. A vôbec by ani nemala. Mala by tolerovať rozhodnutia dospelého človeka, ktorý si je zodpovedný za svoj vlastný život sám.
Mám zopár príkladov, ktoré mne samej robia vrásky na čele. So svojim partnerom som už sedem rokov a za ten čas sa udialo zopár príhod práve takéhoto charakteru. Moja svokra nevie tolerovať naše rozhodnutia…Dali sme napríklad partnerovmu bratrancovi na svadbu sto eur do obálky. Boli sme síce svedkovia, ale ja som stále študovala a ich svadba bola nízko nákladová, takže myslím, že menu na osobu nestálo ani tridsať eur a aj navyše sme im niečo dali. No, moja svokra im núkala peniaze za nás na druhý deň, že je to málo, že sme si to rozmysleli… bez nášho vedomia!!! Samozrejme, oni si už peniažky nezobrali, ale chápete to?babička dieťa.jpg
No a ďalší príklad je z terajšej situácie, keď sme žiadali o byt a mali sme navrhnúť o kúsok vyššiu sumu, lebo je to formou dražby. Pán starosta povedal, že byt máme takmer istý, ale o kúsok vyššiu cenu treba radšej dať. Tak sme prihodili asi 35 € a zaokrúhlili sumu. Partner poprosil svoju mamu, aby obálku zaniesla na obecný úrad, keďže obidvaja sme v robote počas ich otváracích hodín. No a ona, prosím pekne, prepísala sumu a zvýšila ju len o 1 €!!!!! Ide ma z toho poraziť, nepochopím to asi nikdy ako si jedna osoba dovoľuje takto zdegradovať naše rozhodnutie.. Čo sa do toho vôbec stará?!

Rubriky
Žena

30-kou sa život nekončí!

Mnoho žien si myslí, že po dovŕšení 30-ky ich život zastal. Źe musia mať deti, byť už dávno vydaté a venovať sa manželovi. Samozrejme, niektoré ženy v tomto nájdu svoje poslanie a napĺňa ich to. Iné zase nájdu naplnenie v kariére a cestovaní. Čo však majú všetky tieto ženy spoločné? Na zábavu nie je nikdy neskoro!
Vyrazte si s kamarátkami do baru na víno. Nemusíte prehýriť celú noc ako keď ste mali čerstvých 20. Ak ste dokonca nezadané, možno tam niekoho spoznáte. Navyše si príjemne pokecáte a domov sa vrátite unavená a plná elánu.dovolenka more pláž.jpg
Vyrazte si niekam za turistikou. Že je to staromódne a oslava narodenín je takto nesplniteľná? Dnes je cestovanie IN! Predstavte si oslavu narodenín v podobe výletu do Vysokých Tatier. Nič nie je nemožné! Trošku sa navyše odbremeníte od povinností, vypnete, užijete si pekný deň a navyše sa aj skvele zabavíte!
Choďte do mesta na koncert. Dnes je koncertov množstvo. Nemusíte ísť práve do Prahy či Viedne a míňať celý majlant. Koncerty sú dnes už aj v podobne festivalov a rôznych podujatí priamo v meste. Choďte sa obzrieť a zaujímajte sa, čo sa deje vo vašom meste. Určite nájdete skvelý program na piatkový večer. Tak sa nehanbite a vyrazte spolu aj s vašimi priateľkami.
A ak nemáte náladu hýriť, tak si jednoducho urobte pyžamový večer. Len vy a vaše baby! Deti pošlite aj s manželom k ich rodine alebo na výlet, ak nikoho nemáte, o to lepšie. Byt je len váš! Môžete si zatancovať, pokecať, pozrieť si film… Prípadne večer zakončiť v nejakom dobrom podniku.párty oslava torta.jpg
A čo tak neplánovaný poznávací zájazd či dovolenka? Dnes to už drahé byť nemusí! Stačí si vyraziť na pár dní za naše hranice a uvidíte, koľko síl do života vám to dá. A ak ste stále single, možno práve tam spoznáte pána dokonalého. 😉
Verte alebo nie, rezervovaním lístka na vlak či letenky sa dobrodružstvo ešte len začína!

Rubriky
Žena

Autentické farebné tóny doplnené odleskami

Kadernícky priemysel sa podobne ako iné odvetvia v poslednom období uberá smerom k prirodzenosti a k návratu k prírode.
Aj preto sú aktuálne módne trendy zamerané na autentické farby, ktoré sú zvýraznené jemnými odleskami napr. medenej farby. Vlasy po farbení získavajú žiarivý lesk, sú zľahka presvetlené, majú dúhové odtienky a pôsobia príťažlivo a prirodzene. Túto novinku je možné dosiahnuť napr. farbami na vlasy značky True Beautiful Honest od Schwarzkopf Professional.vlasy dievča.jpg

Aký je náš správny odtieň farby?

Samotná príroda nám pomohla a nadelila nám náš vlastný prirodzený odtieň vlasov. Ten je v súlade s naším typom a farbou pleti.
Rozoznávame 4 typy podľa farby pokožky a vlasov – jarný, letný, zimný a jesenný. Je dôležité, aby sme spoznali sami seba a správne sa zaradili do daného typu. Protiklady sa v tomto smere nepriťahujú a teda zimnému chladnejšiemu typu napr. s blond alebo popolavými farbami určite nepristane jesenný odtieň hrdzavej farby.

Moderná je nedokonalosť

Byť dokonale nedokonalá to je umenie. Moderné trendy v konečnej úprave vlasov diktuje jemne rozstrapatené končeky, ľahké a plné kučery, prípadne prirodzene splývajúce vlasy. Aktuálna novinka stylingových prípravkov s  názvom Authentic Beauty Concept Vám pomôže. Jej zloženie je z výhradne prírodných komponentov, ktoré vlasy hydratujú, vyživujú a podľa jednotlivého druhu stylingu aj vlasy upravujú. Ich použitím získate pocit jedinečnosti.farebné vlasy.jpg

Nové farby –čaj s mliekom alebo jahodová blond

Musíme si uvedomiť, že správne použitá farba vie omladiť a nahradiť pleťové liftingové prípravky.
Novinka – farba s odtieňom čierneho čaju s mliekom je typ svetlejšieho blond a je aktuálne populárnou farbou v kaderníckom svete. Podobne aj odtieň jahodovej blond, ktorý už nie je ružový blond. Jeho odtiene majú červené odlesky a blond farbám dodávajú mimoriadnu atraktivitu.
Veľkým hitom sú aj melíry. Samozrejme, že nie typické na aké sme boli zvyknuté, zosvetlenie, prípadne zvýraznenie pramienkov inou farbou. Moderné sú prirodzené melíry vo farbe vlasov pomocou odleskov, ktoré dodávajú lesk a objem. Výsledkom sú bohaté a zdravé vlasy. Používajú sa viaceré známe techniky melírovania v dvoch až piatich odtieňoch prirodzenej farby vlasov. Aplikujú sa na končeky vlasov, prípadne na temeno alebo sa používajú širšie pruhy, ktorá sa zvýraznia odleskami.
A to všetko pre výsledný efekt – aby sme boli štýlové a neprekonateľné.  

Rubriky
Žena

Týmto mužom sa vyhnite oblúkom

Užívame si, cestujeme, nočný život je pre nás podstatou bytia. To všetko nás raz omrzí a začneme hľadať partnera na púť životom. Nie vždy je to ľahká úloha. Niekedy závisí stretnutie toho pravého od osudu, ktorý nám nie vždy praje. Hľadáme, randíme, spoznávame rôzne typy mužov. Niekedy sme už naozaj unavené z hľadania, chceli by sme sa konečne oprieť o povestné mužské rameno a preto zoberieme, čo nám prvé brnkne do nosa. Môže sa stať, že šťastena sadne predsa len aj na vás a našli ste svojho pána s veľkým P. Sú však muži, ktorým by ste sa naozaj mali vyhnúť, ak nechcete skončiť nešťastné a opustené.

muž

Pozor, ak stretnete muža, ktorý si vie plnými dúškami užívať rozkoše života. Takýto vám síce pripraví zopár erotikou nabitých dobrodružstiev, ale keď si vy budete myslieť, opantané super orgazmom, že vás miluje, on si bude chystať svoj kufor na odchod. A vám ostanú len oči pre plač. S mužmi tohto typu nič neplánujte a ak sa vám predsa dotyčný veľmi páči, užívajte si sex a nemyslite na budúcnosť.
Muži, ktorých zaujíma len ich výzor a ich ego. Možno sa zdajú na prvý pohľad príťažliví. Veď upravený zovňajšok, nagélované vlasy, dokonalé zuby, vôňa až za roh by dostali každú ženu do kolien. Avšak takýto páni sa budú viacej zaujímať o seba ako o vás. A verte tomu, že sa to u nich nezmení ani pod vplyvom lásky k vám. Oni hľadajú skôr partnerku na reprezentatívne účely a jediný koho milujú naozaj sú oni sami.

Veční romantici, ktorí sú síce očarujúci na prvých rande, ale v reálnom živote vám veľmi nepomôžu. Verte tomu, že krásne verše a kytice kvetov sú síce pekné začiatku vzťahu, ale nie po celý život. Časom si uvedomíte, že tento muž je večný rojko, ktorý vám s ničím nepomôže. Domácnosť, účty, deti, všetko zostane na vás a on si bude žiť vo svojom ružovom svete.

model

Poslednou skupinou sú tí najočarujúcejší muži, sukničkári. Vedia vás zraziť na kolená, v pravom čase spravia tie správne veci a povedia tie správne slová. Dávajú si však pozor na vyznania lásky, často neviete kde a s kým sú, na všetko majú ihneď odpoveď. A vy vlastne samé začnete cítiť, že nie ste v ich živote jediná. Takéhoto muža nikdy nezmeníte a odíďte pokiaľ nemáte srdce zlomené na malé kúsky.

Rubriky
Žena

30 užitočných a jednoduchých vecí, ktoré zvyšujú silu žien

30. Malé zápisky na nečakaných miestach
Či to bude Biblia, jej obľúbená kniha, či to zanecháte v jej kabáte, nech je to niečo povzbudivé.
29. Spoločné zážitky
Môžete spolu urobiť tú nezvyčajnú vec, a to prezrieť si vaše staré fotky, miesta, všetky tie momenty, ktoré vás urobili šťastnejšími aj silnejšími.
28. Raňajky
Len si spomeň na tie stovky jedál, ktoré pripravila. Začne sa cítiť, že si to všetko vážite.

sexy žena

27. Rozptýlenie
Má zlú náladu, príliš veľa práce. Pripravte jej teplý kúpeľ, masáž, pošlite ju na manikúru. Darujte jej oddych.
26. Diaľkový ovládač
Bude mať pocit, že má občas tiež slovo.
25. Nikdy ju neprestaň držať za ruku
Niekedy stačí jemné, príjemné gesto a budete si bližšie. Pozrite sa na to takto: ako sa na Vás môže nahnevať, keď sa zároveň držíte za ruku?
24. Nová prezývka
Láska, miláčik, zlatko. To všetci poznáme. Ak má pekné meno, možno prezývka jej mena stále znie milo, a zároveň žensky.

mladá dívka

23. Piknik
Nechajte telefóny doma a majte „staromódny“ rozhovor.
22. Milá sms-ka
21. Obľúbené jedlo
20. Bozk na verejnosti
Aby si jej ukázal ako veľa pre teba znamená pred všetkými.
19. Sebaobjavovanie
Darujte jej slobodu priestor na jej vlastné sebaobjavovanie. To totiž každého naplní.
18. Vlastný fotoalbum
Ak žiaden nemáte a ste tá novodobá generácia, je načase si začať fotografie opäť dať vyvolať. Nie všetko predsa musí skončiť na Facebooku.

dívka

17. Spoločné nakupovanie
Pripravte sa na 2 hodiny nudy a jej očarujúceho úsmevu.
16. Chat s priateľmi
Kedy naposledy ste boli medzi svojimi spoločnými kamarátmi? Môže to byť príjemné osvieženie. Spoločný čas a čas s priateľmi.
15. Obľúbená kniha
V modernej dobe často čítame z tabletu. Čo ak by ste kúpili jej obľúbenú knihu v papierovej verzii?
14. Kompliment
Krásne dnes vonia alebo sa obliekla do vašich obľúbených šiat? Povedzte jej to.
13. Bozk
Bozk na pery, ale aj bozk na líce či na krk môže byť pekným spestrením bežnej aktivity.
12. Opravte, čo ste sľúbili
11. Kvety
10. Hudba
Pustite jej obľúbenú hudbu, pieseň, album, symfóniu.
9. Dlhé konverzácie
Kedy naposledy ste sa rozprávali o svojich snoch, prianiach? Kde sú tie rozhovory o 3-ej ráno?
8. Jóga
Nielenže prečistí myseľ, ale telo sa stáva pružnejším. Čokoľvek za touto informáciou vidíte je Vaša predstavivosť.

7. Tie krásne dlhé prechádzky
Niekedy sa na nich prerozprávate celé hodiny, niekedy polovicu premlčíte a užívate si svoju prítomnosť.
6. Kniha
Kúpte jej knihu – v tomto prípade však novú. Dozvedieť sa o príbehoch iných môže inšpirovať.
5. Tajomstvo
Povedzte jej niečo, čo bude vedieť len ona. Bude sa cítiť špeciálna.
4. Tanec
Zoberte ju raz za čas si niekam zatancovať. Bude sa cítiť žensky a príťažlivo.
3. Pripomeňte jej, že je stále Vašim najlepším priateľom
2. Naučte ju niečo, čo chcela vždy vedieť, no vy ste nemal chuť jej to vysvetľovať
1. Urobte niečo, čo viete, že ju rozosmeje
Na silu žien sa dá však pozrieť aj inak, môžete si ju zvýšiť aj vy samy, dámy. A to takto:.

Rubriky
Žena

Poklad, ktorý je nenahraditeľný

Veru, pre rodičov sú deti veľkým darom a mnohí sa svojich ratolestí nevedia nabažiť. Sú pre nich stredom vesmíru a urobili by pre nich všetko na svete. Bábätko je malé, bezbranné a otec s mamou cítia za neho obrovskú zodpovednosť, chcú ho chrániť a keby to bolo čo i len trošku možné, určite by za neho i dýchali. Hlavne tí, ktorí majú prvé dieťa sa na svojho potomka pozerajú ako na niečo, čo je pre nich nenahraditeľné, a tak by to aj malo byť. Dieťa by sme nemali brať ako samozrejmosť a mali by sme urobiť všetko pre to, aby bolo šťastné a spokojné. Existuje viacero princípov a spôsobov výchovy, ktorú rodičia presadzujú a uprednostňujú. Jedni hovoria, že nie je dobré, aby dieťa liplo na rodičovi, pretože sa neskôr nebude vedieť od neho odpútať a nebude samostatné. Iní rodičia zasa tvrdia, že blízky kontakt dieťaťa s rodičom je presne to, čo deti pre svoj správny vývoj a aj zdravé sebavedomie potrebujú.

miminko

Kontaktné rodičovstvo
Princípom kontaktného rodičovstva je blízkosť rodiča a dieťaťa, ktorá by mala byť základom všetkého. Začať by sa mala už na pôrodnej sále po narodení a priložení dieťatka na matku a prvé prisatie, pokračovať by mala ďalej nosením dieťatka v šatke či ergonomickom nosiči, aby dieťa cítilo prítomnosť matky alebo otca, dojčenie na požiadanie, spoločné spanie a reagovanie na všetky potreby dieťatka už od najmenšieho zaplakania, pretože to má vždy svoju príčinu. Je potrebné si uvedomiť, že takéto rodičovstvo a spôsob výchovy nemusí vyhovovať každému rodičovi a rovnako ani dieťatku. Každé bábätko je iné, a aj keď potrebujú od narodenia cítiť blízkosť mamy, nemusí byť spokojné v nosiči a možno spí pokojnejšie vo svojej vlastnej postieľke. V tomto ohľade by mali rodičia princípy kontaktného rodičovstva upraviť podľa vlastných potrieb a hlavne podľa potrieb dieťaťa.

dětská postel

Malo by mať svoje miesto
Aj keď sa rozhodnete, že chcete ako rodičia fungovať na princípe kontaktného rodičovstva, určite nebudete môcť dieťatko mať neustále pri sebe na rukách či v posteli. Aj keby malo s vami spávať vo vašej posteli, neznamená to, že nepotrebuje aj svoju postieľku či neskôr väčšiu posteľ. Deti sa totižto skôr či neskôr samé rozhodnú odísť z rodičovskej postele a budú si vyžadovať svoje vlastné miesto na spanie. Tu treba zvážiť kúpu postieľky alebo väčšej postele, pri výbere ktorých treba dbať na pohodlie a komfort, aby deti mohli plnohodnotne odpočívať,. Zdravý spánok je pre deti samozrejme veľmi dôležitý, preto by sme im ho ako rodičia mali dopriať.
Či už sa rozhodnete pre akýkoľvek spôsob vychovávania a starostlivosti o svoje dieťa, urobte všetko pre to, aby bolo zdravé a spokojné.

Rubriky
Žena

Ruky ako symbol krásy

Už dávno neplatí, že len vlasy sú korunkou našej krásy a ostatné veci si ľudia nevšímajú. Do popredia sa dostávajú časti tela, ktoré kedysi boli zanedbávané a ľudia im neprikladali takú dôležitosť. K tomu patria hlavne ruky, ktoré používame každý deň pri rôznych činnostiach. Hovorí sa, že ruky človeka nám povedia koľko má daný človek rokov. Preto ich treba neustále vyživovať a hydratovať aby koža na nich nebola ovisnutá a vráskavá. K rukám neodmysliteľne patria aj upravené nechty, ktoré by mali byť v prvom rade čisté. Na trhu existuje veľké množstvo prostriedkov, ktorými dosiahneme lesklý a zdravý vzhľad našich nechtov. Taktiež existuje veľa salónov, kde sa o vás a vaše ruky postarajú odborníčky, ktoré vám na vašich nechtoch často vytvoria hotové umelecké dielo, ktoré vydrží aj niekoľko týždňov.

ruce

Starostlivosť o ruky je dôležitá aj pre vaše zdravie, základom je časté umývanie a krémovanie. Pravidelným umývaním rúk sa vyhnete rôznym chorobám, ktoré na nás číhajú z každej strany, hlavne ak navštevujete verejné miesta, kde chodí priveľa ľudí. Po každom dotyku kľučky dverí alebo stojanov v autobuse je vhodné ruky umyť a dezinfikovať. To však naše ruky dehydratuje a preto je na mieste si aspoň každý večer ruky nakrémovať vhodným krémom a poprípade si na noc nasadiť aj bavlnené rukavice, ktoré by pomohli pri vstrebávaní krému hlboko do pokožky. Ak máte nejaké ekzémy alebo sa vám koža odlupuje, neváhajte a ihneď navštívte vášho kožného lekára, ktorý nájde príčinu vášho problému. Často je problémom nevhodná kozmetika, ktorá niektorým ľuďom vyhovuje ale iným spôsobuje problémy. Každý z nás si musí nájsť tú pravú kozmetiku, pretože všetci sme iní a jedineční.

nehty

Predsa len ruky sú našou vizitkou a využívame ich dennodenne od zoznamovania sa s novými ľuďmi až po nakupovanie, preto sa o nich musíme patrične starať.

Rubriky
Žena

Ako sa cez leto obliekať do práce?

1. Šaty bez rukávov
Šaty bez rukávov by mala mať v šatníku každá žena. Kúpte si jednoduché s príjemnou farbou (napríklad svetlo modrou, svetlo rúžovou – všetky jemné farby sú na leto ako stvorené) a môžete nosiť k nim sako, ak pracujete v príliš klimatizovanej kancelárii alebo vo viac konzervatívnom prostredí. S touto kombináciou nič nepokazíte a budete sa cítiť skvelo po celý deň.

podnikatelka

2. Ľahké nohavice
Ľahké nohavice sú v letných mesiacoch vykúpením. Vyberte si voľnejší strih pre ešte väčšie pohodlie a skombinujte ich s blúzkou bez rukávov. Pridajte k tomu sandále a jednoduché doplnky a skvelý štýlový outfit na horúce letné dni je na svete. Je to klasika, ktorú môžete zvoliť skoro do každej práce v kancelárii. Vyzerá to elegantne a zároveň je to aj pohodlné.

3. Bavlnené materiály
Chladiace vlastnosti prírodných vlákien sú presne to, čo v lete potrebujete, a bavlnené blúzky by mali byť prioritou pri zostavovaní outfitov do práce cez leto. Nielen, že sa v nich budete cítiť pohodlne, budete vyzerať aj profesionálne. Môžete zvoliť aj šaty z bavlny, to je úplne jedno. Hlavne sa vyvarujte syntetickým materiálom, ako napríklad polyester, lebo tie nedovolia pokožke dýchať a budete sa v nich nadmerne potiť a to je počas celého dňa neznesiteľné.

notebook

4. Zavinovačky
Existuje veľa letných štýlov, ktoré vyzerajú skvele a hodia sa do kancelárie. Zavinovacie šaty alebo blúzky patria k nim. Sú úplne pohodlné a štýlové, trochu môžu pripomínať kimono. Výhodou je, že sedia každému typu postavy a opticky ju zoštíhľujú. Kombinujte jemné pastelové farby s jednoduchými doplnkami.
Už pre vás nebude ťažké sa rozhodnúť, čo si obliecť cez horúčavy do práce, ak sa budete riadiť týmito tipmi. Základom je jednoduchosť, jemné farby a bavlnené materiály. Nezabudnite ešte na pohodlné sandále, v ktorých vás nebudú bolieť nohy.