Zázrak menom dieťa

Narodenie dieťaťa vám zmení život. Ukáže vám všetky ďalšie perspektívy, prečo sa každý deň zobúdzate a má to zmysel.
Narodenie dieťaťa je tou najradostnejšou udalosťou, ktorá sa v živote rodičov môže stať. Príchod dieťaťa je tým najväčším zázrakom. Život sa vám otočí o 180 stupňov a už nikdy nič nebude ako predtým. Ale vám to vôbec neprekáža, lebo viete, že vás postihlo to najkrajšie a najlepšie šťastie v živote. Keď držíte a dívate sa na plod vašej veľkej lásky, na malý zázrak, na to krehké a nevinné telíčko a premýšľate len nad tým, ako je možné niekoho tak nekonečne milovať a chcieť ho po celý čas ochraňovať.príchod dieťaťa do rodiny.jpg
Je pochopiteľné, že rodičia chcú takúto radostnú správu zdieľať so svojimi najbližšími. A preto  usporiadajú krstiny, aby všetci mohli dieťatko privítať v kruhu rodiny ale aj preto, lebo dieťa sa tak oficiálne privíta medzi veriacimi.
Ale viete, čo vás všetko čaká pred samotným krstom?
Určite sa zhodneme, že najdôležitejší je výber krstných rodičov. Ide o dvoch ľudí, ktorí budú dieťa duchovne formovať, viesť ho k viere a mať naň pozitívny vplyv. Ide o dvoch ľudí, ktorí budú dieťa milovať, starať sa oň, podporovať ho a budú mu druhými rodičmi. Preto je potrebné si to veľmi dobre premyslieť a vybrať si človeka vášmu srdcu blízkeho.oslava krstu.jpg
Potom môžete kľudne prejsť k vybratiu vhodného termínu, ktorý si dohodnete v kostole prípadne na náuke, ktorú by ste mali absolvovať spolu s krstnými rodičmi. Krst sa zvyčajne koná v nedeľu počas omše alebo na konci omše. Ale v dnešnej dobe sa krst môže konať bez akýchkoľvek problémov aj v sobotu. Na faru nezabudnite doniesť aj potrebné doklady ako rodný list dieťaťa. Azda nie je na škodu sa na krst aj pripraviť, aby sa táto udalosť stala nezabudnuteľnou, nie len monotónnou povinnosťou.
A potom sa stačí už len rozhodnúť, či to bude veľká oslava alebo malé posedenie. Toto rozhodnutie učinia rodičia. Je len a len na nich, ako oslávia tento výnimočný a vzácny deň. Je len na nich, koho pozvú. Je len a len na nich, kde oslavu alebo posedenie uskutočnia a je len na nich, ako si to zorganizujú.

Doporučené články