Gladiátor 2- filmová legenda sa vracia

Už v apríli 2017 padali zvesti o údajnom pokračovaní kultového filmu z roku 2000 s názvom Gladiátor. Väčšina z vás pravdepodobne tento film videla a jeho pútavý a emotívny dej si zrejme pamätáte dodnes. Pokiaľ ste tento film náhodou nevideli, mali by ste to napraviť. Každopádne sa zamerajme na pár dostupných informácií, ktoré nám kreslia približné črty z údajne pripravovaného scenára pre druhé pokračovanie, aké by malo vyjsť najbližšie v roku 2020. Podľa všetkého to bude naozaj iná káva, no viacerí zatiaľ krčíme plecami nad tým, či pôjde o úplný prepadák alebo naopak filmové veľdielo.

sparťan

  • V oboch prípadoch je pravdepodobné, že pôjde o jeden z týchto dvoch záverov, priemer nečakajme. Priemerný totiž nie je ani scenár a i doposiaľ pár dostupných informácií z jeho obsahu už dnes ľudí delí na dva tábory a to tých, čo tento scenár vopred považujú za katastrofu a akúsi nezrozumiteľnú  hlúposť a naopak na tých, čo sa jeho bombastickej podoby už nevedia dočkať v sfilmovanej podobe.

Budem však konkrétnejší a dosiaľ známe črty z pripravovaného scenára poskytnem približnejšie i vám, čo ste so zvedavosťou klikli na tento článok. Zaslúžite si vedieť viac.

gladiátor

Ako môže pokračovať príbeh deja, v akom hlavná postava a rovnako tak i hlavná záporná postava na konci filmu tragicky zomreli po vzájomnom súboji? Bolo by viac než hlúpe, ak by sa v druhej časti niektorá z nich prebudila k životu na základe "zranení zľúčiteľných so životom". Nie, tento scenár určite čakať nemôžme. Namiesto toho sa pozrieme na život po smrti plný starovekej mytológie. Budeme svedkami toho, ako hlavná postava kráča akousi nebeskou cestou, pri ktorej sa stretáva s viacerými myšlienkami z minulosti a okrem toho pricháza do kontaktu s viacerými bohmi založených na Gréckej mytológii. Pre Gladiátora však nenastáva obdobie večného kľudu, ale naopak, bojové scény zbadáme i v tomto pokračovaní, v ktorom Gladiátor dostane príležitosť vrátiť sa späť na zem.

  • Nemôžem si pomôcť, ale pripomína mi to dej známej videohry God of War.

Doporučené články