Čím ísť na dovolenku?

Spôsob dopravy na dovolenku závisí hneď od niekoľkých určujúcich faktorov:
·         Vzdialenosť dovolenkového miesta
·         Veľkosť a zloženie našej rodiny
·         Finančná čiastka určená na dovolenku
Vzdialenosť dovolenkového miesta– je rozdielom, či sa chystáme navštíviť počas našej dovolenky miesto vzdialené niekoľko sto kilometrov, alebo či dovolenková destinácia je vzdialená tisícky kilometrov.
V prvom prípade máme tieto možnosti:     

železnice
                                         
·         Auto
·         Autobus
·         Vlak
V druhom prípade:
·         Auto+ trajekt
·         Niekedy vlak
·         Lietadlo
·         Auto +loď

Možno je tých kombinácií viac. Závisia aj od nášho vzťahu k šoférovaniu a od faktu- či sme vlastníkmi auta.
Veľkosť a zloženie rodiny– ak sme rodinka s malými deťmi, alebo ak berieme so sebou na dovolenku staršieho člena rodiny a sme vlastníkmi auta- často sa na dostupné miesta prepravujeme práve týmto spôsobom. Výhodou je hlavne to, že môžeme kedykoľvek a kdekoľvek v prípade potreby zastať a urobiť si potrebnú prestávku. Môžeme navštíviť aj iné miesta, ktoré sú popri trase vedúcej do dovolenkového cieľa. Môžeme cestou zastaviť na obed, alebo prespať v hoteli a tak si oddýchnuť pred ďalšou etapou.

Finančná čiastka určená na dovolenku– je jednou zo zásadných otázok. Keď cestujeme dvaja, traja či piati- musíme si prepočítať, koľko nás bude cesta stáť. Koľko zaplatíme za vlak, koľko by sme zaplatili za autobus a koľko nás bude stáť cesta autom- Nezabudnime ale, že cestovanie s autom – to nie sú len výdavky na pohonné hmoty. Treba zarátať aj  poplatky za používanie diaľnice a parkovanie.
Ak finančná hotovosť určená pre našu dovolenku taká, že si môžeme vybrať leteckú dopravu, rýchlejšie a pohodlnejšie sa veru dostaneme do miesta našej vysnívanej a očakávanej dovolenky.

porsche

Už aby sme tam boli ! Už aby sme si užívali more, slnko ,či navštívili miesta po ktorých naše srdce túži. A nech nič a nikto tieto krásne chvíle neruší.

Doporučené články