Profesia

Práca je niečo, čo sa nám môže poľahky vymknúť z pod kontroly a my môžeme poľahky ostať bez nej. Pre niekoho nie je horšej situácie ako ostať doma bez príjmu. Na úradoch práce sa často ocitajú aj študenti, ktorí práve skončili strednú alebo vysokú školu a zatiaľ si nenašli zamestnanie. Na dohodu sa môže už po novom robiť len 40 dní a je to komplikovanejšie ako bolo predtým.
Uľahčiť hľadanie práce by nám mal úrad práce, na ktorý musíme každý mesiac chodiť sa hlásiť a podpísať a doniesť papier ako dôkaz o to, že sme si hľadali prácu. Môžeme priložiť aj vytlačenú mailovú komunikáciu, kde nám zamestnávateľ dá jasnú odpoveď, či nás berie do zamestnania alebo nie. 

úspěch.jpg

O čo sa jedná na stránke profesia?

Profesia je portál, kde zamestnávatelia vkladajú inzeráty, že hľadajú zamestnancov. Ľudia si tam takisto môžu vytvoriť svoj profil a zamestnávatelia budú kontaktovať priamo ich s ponukou zamestnania. Môžeme zhodnotiť, že hľadanie práce nebolo nikdy jednoduchšie. Azda iba v minulom režime, keď mal zamestnanie každý, ale nie každý naozaj pracoval J
Odlíšiť sa oproti iným záujemcom o zamestnanie je v dnešnej dobe však ťažšie ako inokedy. Môžete napríklad využiť situáciu a ísť odovzdať životopis osobne, čo vás odlíši dosť. Prípadne skúste napísať žiadosť o prijatie do zamestnania alebo motivačný list. Osloviť zamestnávateľa môže takisto krátky text v maile, kde môžete vystihnúť v skratke svoje kladné a záporné vlastnosti, svoje znalosti a vedomosti a niečo, v čom sa odlišujete od iných záujemcov.

krabice.jpg

Profesia nie je jediným portálom, kde sa nachádzajú inzeráty zamestnávateľov, ale jednoznačne vyniká oproti ostatným. Sú tam síce platené inzeráty, tak sa tam nedostanú menšie spoločnosti, ktoré sú žgrlavé, ale do takej sa predsa nechcete dostať, či? Najlepšie je si hľadať prácu vo väčšej spoločnosti, v ktorej dostanete svoju výplatu na čas a nebudú chcieť na vás ušetriť každý cent ako sa to mnohokrát deje u menších súkromníkov – podnikateľov.

Doporučené články