Prečo milujeme Simpsonovcov


Rodinka Simpsonových je presne ten typ seriálu, na ktorom si radi uletia deti, ale aj dospelý, niekedy dokonca aj starší ľudia. Je plný skutočnosti, ktorú prezentujú občas veľmi trpko, avšak nikdy sa nezaobídu aspoň bez štipky pikantného humoru. Práve vďaka tomuto perfektnému spôsobu pôsobí pravda, ktorú prezentujú nie až tak veľmi kontroverzne. Tento seriál sa dá chápať akoby z dvoch rozličných uhlov pohľadu. Buď sa budete smiať a pozerať tento seriál na uvoľnenie, alebo si budete všímať skryté pointy a skutočnosti, ktoré sú vlastne veľmi poučné.

seriál.png

Fungujú už veľmi dlho a to konkrétne od roku 1987 v apríly 19, kedy sa na televíznych obrazovkách objavil prvý krátky skeč tohto legendárneho seriálu. O dva roky neskôr sa začali vysielať už ako animovaný seriál po takmer celom svete. Simpsonovci patria medzi najdlhšie vysielané seriály po celom svete a aktuálne sa môžu popýšiť vysokým počtom až 30 sérií.
Sú obľúbeným seriálom najmä preto, lebo ich obsah je veľmi rozmanitý. Nijaký diel nerozoberá to isté a teda každý jeden začína ako odznova plynúci nový príbeh, plný dobrodružstiev. Ďalším veľkým plusom tohto animovaného seriálu je najmä to, že v nijakom diely, ktorý trvá 20 minút sa nerieši iba jeden problém. Väčšinou ide o dva až tri príbehy niektorých z postáv, ktoré sa ich snažia vyriešiť, pričom sa občas aj veľmi nápadito navzájom ich príbehy prelínajú.

donuty.jpg

Môžeme sa teda stretnúť napríklad so scénami, ako starostlivá Marge rieši niektorý z problémov v domácnosti, ako učenlivá a intelektuálne založená Lisa bojuje so zložitou domácou úlohou, alebo s ťažkou povesťou bifľošky na základnej škole, ako divoký a neposlušný Bart jazdí po meste na skateborade a robí si problémy všade kde príde aj spolu s jeho tichý kamarátom Milhouseom, alebo ako Homer, ktorý nerád pracuje, ale zato rád pozerá dome televíziu s pivom a pizzou v ruke ľahkovážne rieši všetky problémy v domácnosti. 

Doporučené články