Pomoc v podnikaní – chatbot

Jednou z hlavných výhod je predpona "chat". Virtuálny partner pracuje v miniaplikáciách na stránkach, ako je Facebook Messenger, Telegram, Viber, WhatsApp. Myseľ a funkčnosť robotov rastú, množstvo narastá. Napríklad po 2 rokoch od spustenia robotov na Facebooku Messenger zhromaždili viac ako 300 000 správ a žiadostí. Preto je jasné, že práve takáto vec Vám môže pomôcť v podnikaní.

nápady

Ako začať?
Hlavnou vecou je pochopiť, čo od neho očakávať a aké merané faktory úspechu to bude mať. Ďalej je potrebné popísať logiku práce, počnúc od cieľa. Okrem iného identifikujte niekoľko bodov:
·         Aké texty a médiá sú potrebné pre prácu v chatbote a aké pravidlá budú vydávané?
·         Ktoré systémy (interný CRM – riadenie vzťahov so zákazníkmi, ceny a iné databázy) musia byť prepojené.
·         Mal by sa tento pomocník vycvičiť v rozhovoroch s užívateľmi alebo stačí, aby nastavil bežné frázy?

Obchodníci sa môžu naučiť, ako vytvoriť roboty na špecializovaných kurzoch, alebo sa naučiť sami pomocou pokynov na vyhľadávanie Google v tejto oblasti.
Samostatne stojí za zmienku potreba analyzovať a optimalizovať prácu robotov. Napríklad v dialógovom okne Google Analytics môžete zistiť počet relácií, ktoré boli najčastejšie a ktoré reťazce boli úspešne ukončené. Taktiež pred rokom spoločnosť Google otvorila prístup k systému Chatbase, systému na analýzu botov, ktorý funguje s mnohými platformami.

deska

Približné náklady
Plus bot nástroj pre malé a stredné podniky – nízky štart pre jednoduché úlohy. Vrátane finančných. Ale  náklady na vývoj chatu pre veľké kontaktné centrá môžu byť desiatky tisíc dolárov.
Podnikatelia však musia najprv zvážiť klady a zápory, aby jednoduchý nástroj naozaj zjednodušil prácu a nestal sa novou bolesťou hlavy. Ide o:
·         Analyzovať opakované úlohy na webe a čo možno znížiť na automatický dialóg s klientom;
·         Určite zložitosť úloh;
·         Výber projektanta platformy alebo zmluvného partnera, ktorý vytvorí a pridelí príslušný rozpočet.

Doporučené články