Dokončenie štúdia a uplatnenie v zamestnaní

Ak sme boli my, alebo naši rodičia natoľko prezieravými, že sme vyštudovali to o čo spoločnosť javí záujem, tak sme vyhrali.
Mám na mysli technické disciplíny, alebo spoločensky potrebné profesie- lekár, zdravotník. Takých je celý rad. Ak sme ale išli cestou menšieho odporu a vybrali sme si odbory, ktoré prijímali bez prijímacích pohovorov, alebo školy o ktorých sa vo všeobecnosti vie, že ich neukončí iba ten, ktorého prejde električka, potom máte problém.

studium

  • Manažmet, politológia, právo- to sú všetko odbory, kde je pretlak absolventov. Nikto ich už nechce !

Školy napriek tomu každoročne prijímajú na tieto odbory desiatky študentov. Je najvyšší čas, aby sa školy ktoré neplnia spoločenský dopyt zatvorili, alebo úplne spoplatnili. Nie je normálne, ak štát financuje päť rokov vysokoškolského štúdia na to, aby sa človek zaevidoval na úrade práce, alebo robil nekvalifikovanú prácu, na ktorú dané štúdium určite nepotrebuje. Či sa to niekomu páči, alebo nie, je čas redukovať počet vysokých škôl dotovaných zo štátneho rozpočtu- teda nami všetkými.

  • Je potrebné si určiť národné vzdelávacie priority a niektoré školy podporiť. Iné nech si platia študenti, keď ich silou mocou chcú.

vzdělání
Iba toto je cesta ku kvalite a zároveň nutnosť zaviesť potrebnú dobu na odpracovanie v našej krajine. V opačnom prípade je potrebné vrátiť peniaze za štúdium štátu, ak pre neho nechceme pracovať.
Nie je mysliteľné, aby sme my platili štúdium a mládež odchádzala do cudziny a my sme museli potom zháňať ľudí z iných krajín.
V praxi sa uplatní iba ten, ktorý chce robiť a je ochotný sa sústavne učiť nové veci-
Vývoj ide totiž dopredu míľovými krokmi. Technika sa vyvíja neuveriteľne rýchlo. A tak nepremeškajme svoj čas. Využijeme svoju šancu ?

Doporučené články